Menu

BMG

Ekstruder BMG to moduł do drukarki 3d stworzony przez szwedzką firmę Bondtech (a jego popularne klony robi m.in. Trianglelab).

Jest to element nadający się do druku w systemie direct jak i bowden. Jego główną zaletą jest system dual-drive z przełożeniem 3:1, czyli system dwóch radełek (a nie radełko + łożysko) jednocześnie prowadzących filament do głowicy drukarki 3d.

Dzięki zastosowanej technologii i precyzyjnie stworzonemu systemowi zębatek z hartowanej stali, ekstruder ten jest bardzo dobrze radzi sobie z każdym rodzajem filamentu – zarówno z miękkim i elastycznymi TPU jak i klasyczne, twarde PLA czy ABS. Podawany filament nie ślizga się jak w klasycznym ekstruderze, dlatego jest to jedna z pierwszych i bardzo dobrych modyfikacji tanich drukarek 3d.

Oryginalny model Bondtech kosztuje około 100 USD (ponad 400 zł), jednak wielu z nas korzysta z popularnych i tańszych klonów, głównie firmy Trianglelab. Ich koszt oscyluje w okolicach 120 zł na styczeń 2021.

 

Następna definicja Ekstruder

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione na stronie zen3d w obrębie domeny: www.zen3d.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

facebook linkedin twitter search-icon