Menu

Dual Drive Extruder

Z języka angielskiego – ekstruder z podwójnym napędem.

W zwykłym ekstruderze dołączanym do drukarki 3d (np. w Ender 3 czy Ender 5) filament jest przesuwany poprzez system radełka i łożyska. Rozwiązanie to powoduje, że niektóre rodzaje filamentów, szczególnie te miękkie i elastyczne mogą się ślizgać. Siła rozkłada się nierównomiernie, dlatego też jest to jedna z pierwszych modyfikacji każdej drukarki.

System dual-drive jest zbudowany z dwóch radełek (prowadzących kółek zębatych), pomiędzy którymi znajduje się nić filamentu. Dzięki takiemu zabiegowi filament jest ekstrudowany w sposób równomierny, a precyzyjnie wycięte ząbki delikatnie wcinają się w podawany materiał. Jest to obowiązkowe rozwiązanie przy wspomnianych wyżej miękkich filamentach jak i w systemie direct.

Poprzednia definicja Auto-home
Następna definicja G-Code

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione na stronie zen3d w obrębie domeny: www.zen3d.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

facebook linkedin twitter search-icon