Menu

Aceton

Aceton to powszechnie dostępny rozpuszczalnik. stosowany w wielu branżach, w tym w druku 3d. Dzięki jego właściwościom chemicznym rozpuszcza większość miękkich tworzyw sztucznych oraz różnego rodzaju lakiery, tłuszcze czy oleje.

W przypadku druku 3d jest popularnym środkiem chemicznym do końcowej obróbki filamentu typu ABS – idealnie nadaje się do wygładzania gotowych modeli, jednak trzeba to robić umiejętnie.
Jest również stosowany do robienia tzw. ABS juice czyli soku ABS używanego do klejenie tworzyw sztucznych jak i poprawiania adhezji na stole do druku.

Uwaga!
Aceton jest wysoce łatwopalną substancją chemiczną! Działa drażniąco na oczy, wysusza skórę i może wywołać uczucie senności lub zawroty głowy. Zalecamy stosować go w dobrze wentylowanym pomieszczeniu jak również używanie maski z odpowiednimi filtrami.

Poprzednia definicja Capricorn
Następna definicja ABS

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione na stronie zen3d w obrębie domeny: www.zen3d.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

facebook linkedin twitter search-icon