Menu

Slicery, czyli czym przygotować model do druku – wprowadzenie

Masz już wybrany model do druku z jednej z popularnych stron lub sam zaprojektowałeś coś w Fusion lub Tinkercad. Teraz przyszła pora na przygotowanie modelu 3d na plik zrozumiały dla drukarki 3d.

W tej serii artykułów chcemy Wam przybliżyć tzw. slicery, czyli programy tworzące kod G-code zrozumiały dla drukarek 3d. Dzięki temu to, co widzicie na ekranie za kilka godzin znajdzie się w Waszych rękach jako fizyczny model 🙂

Programów dostępnych na rynku jest kilka i postaramy się omówić każdy z nich. Przybliżymy Wam funkcje tych programów oraz omówimy ogólną konfigurację, ale pamiętaj – każdy z tych programów ustawia się pod siebie, pod swoją drukarkę i filament.

Większość tych programów jest darmowa, jedynie Simplify3d jest płatny i ten program raczej pominiemy.

Na pewno omówimy:

  • Cura – bardzo dobre oprogramowanie od Ultimaker, producenta drukarek
  • Prusa Slicer – również jest to program od producenta drukarka, Prusa,
  • Idea Maker – program od producenta Raise3d

Końcowy wybór będzie należał do Was, każdy z nas ma swoje preferencje co do stosowanego oprogramowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś spróbował/a każdy z tych programów.


Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione na stronie zen3d w obrębie domeny: www.zen3d.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

facebook linkedin twitter search-icon