Menu

Z seam

„Z seam” z ang. oznacza szew, przy czym „Z” oznacza oś, w której mamy z nim  do czynienia. Każda linia druku ma gdzieś swój początek i koniec. Miejsce to jest widoczne na zewnętrznej ścianie w postać pionowego szwa.

Chociaż nie możemy sie go pozbyć całkowicie, to są sposoby, aby ukryć go w taki sposób, że na pierwszy rzut oka nie bedzie widoczny.

Istnieje kilka podstawowych ustawień gdzie szew ma powstawać:

  • Shortest (ang. najkrótszy) – w tym przypadku nowa linia rozpocznie się tak blisko zakończenia poprzedniej jak to możliowe.
  • Random – (ang. losowo) – nowe linie będą rozpoczynane w losowych miejscach.
  • Sharpest corner – (ang. najostrzejszy narożnik) – linia będzie rozpoczynana w możliwie najostrzejszym narożniku modelu.
  • User Specified – (ang. określony przez użytkownika) – możemy sami określić miejsce, w którym chcemy, aby znalazł się szew.
Poprzednia definicja Temperatura dyszy
Następna definicja TPU

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione na stronie zen3d w obrębie domeny: www.zen3d.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

facebook linkedin twitter search-icon