Menu

Marlin

Marlin to najpopularniejsze oprogramowanie do sterowania drukarkami 3d. Stworzone w 2011 roku jako open-source przyjęło się na całym świecie.

Został przygotowany przez – i dla – enuzjastów RepRap jako proste i niezawodne oprogramowanie, które można łatwo dostosować do swojej drukarki. Jednak dzięki jego możliwościom zostało pozytywnie przyjęte przez wielu producentów, m.in. przez Ultimaker, Printrbot, Prusa Reserach czy Creality.

Jedną z największych zalet jest fakt, że Marlin działa nie tylko na mocnych, 32-bitowych płytach, ale również na prostych i leciwych płytach 8-bit.

Do kolejnych zalet należy również bardzo prosta kompilacja własnej wersji oraz bardzo duże możliwości dostosowania tego oprogramowania do swoich wymagań. Jeśli chcesz, Marlin może wykorzystywać bardzo niewiele podstawowych funkcji, ale w każdej chwili możesz włączyć dodatkowe możliwości i wykorzystać wiele dodatków jak kolejne silniki osi Z, bed mesh leveling czy więcej ekstruderów.

Znajdziesz je na stronie twórcy: Marlin, natomiast repozytorium jest dostępne tutaj.

Poprzednia definicja Skirt
Następna definicja Stepstick

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione na stronie zen3d w obrębie domeny: www.zen3d.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

facebook linkedin twitter search-icon