Menu

Infill

Infill z języka angielskiego to wypełnienie.

Projektując model w programie 3d projektujesz bryłę, którą potem przygotowujesz (tniesz) w slicerze, żeby drukarka mogła przełożyć kod na fizyczny model stworzony z filamenetu. Jednak model ten możesz wydrukować z różnymi ustawieniami i jednym z nich jest właśnie wypełnienie.

Jeśli zależy Ci na szybkim wydruku, a nie na jakości i wytrzymałości – ustawiasz mały procent wypełnienia. Jeśli jednak zależy Ci na wytrzymałym wydruku powinieneś zwiększyć procent wypełnienia.
Możesz również ustawić szybkość druku wypełnienia oraz wzór od którego również zależy wytrzymałość modelu.

Należy również pamiętać, że od poprawnej wartości wypełnienia zależy nie tylko wytrzymałość wydruku, ale również jakość – jeśli model jest duży to niska wartość wypełnienia spowoduje, że górne warstwy nie będą miały się na czym oprzeć.

Poprzednia definicja Retrakcja
Następna definicja Klipper

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione na stronie zen3d w obrębie domeny: www.zen3d.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

facebook linkedin twitter search-icon