Menu

Prusa Reserach

Prusa Research to firma założona przez naszego południowego sąsiada, czeskiego hobbyste Josefa Prusę. Na początku był to jednoosobowy startup, które powstał w 2012 roku, prawie 10 lat, a dzisiaj jest to chyba najbardziej znane nazwisko w świecie druku 3d.

Josef zainteresował się drukiem 3d w trakcie studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Pradzie, w roku 2009. Wtedy traktował to jako hobby i nową technologię, ale potem dołączył do projektu open-source o nazwie RepRap, a wszystko co stało się później przeszło do historii.

Prusa Research produkuje zarówno filamenty (o nazwie Prusament) oraz drukarki 3d, a ich najpopularniejszą konstrukcją jest model i3, obecnie w wersji MK3S+. Jest to jednak z najlepszych drukarek na rynku w swoim zakresie cenowym (około 4000 zł) i jednocześnie jest to idealnie rozwiązania dla każdego domowego drukarza, ale nie tylko.

Prusa Research to chyba najpiękniejszy przykład tego, jak pasja i hobby mogą przełożyć się na niesamowity biznes, który z roku na rok jest coraz większy.

Poprzedni producent Noctuo
Następny producent Filamentum

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione na stronie zen3d w obrębie domeny: www.zen3d.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

facebook linkedin twitter search-icon